Nowy numer 3/2019 Archiwum

Jubielusz koszalińskiego organisty

Od pół wieku posługuje swoim talentem. Jubileusz Wiesława Soi, koszalińskiego organisty, świętowano w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Pięćdziesięciolecie pracy organistowskiej uczczono uroczystą Mszą św.

Liturgii przewodniczył ks. Krzysztof Włodarczyk, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii biskupiej w Koszalinie. Sprawowali ją wraz z nim kapłani z parafii franciszkańskiej – wśród nich proboszcz o. Piotr Pawlik i opiekun chóru parafialnego „Lutnia”, o. Janusz Wejman. W liturgii uczestniczył także były proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego o. Janusz Jędryszek.

Ks. Krzysztof Włodarczyk przypomniał drogę zawodową jubilata. Wiesław Soja w 1963 r. ukończył Salezjańską  Średnią Organistowską  w Przemyślu. Potem w Krakowie uczył się gry na fagocie.

Jako miejsce pracy wybrał Koszalin i przez kolejne 43 lata był muzykiem orkiestry Filharmonii Koszalińskiej. Równocześnie pracował jako organista.

Wpierw przez kilka lat był związany z parafią w Łęknie (obejmowała ona wówczas również kościół w Sarbinowie).  Potem stał się głównym organistą w kościele przy dzisiejszej ul. Franciszkańskiej. Przejął też kierowanie chórem „Lutnia” – jednym z najdłużej działających w diecezji chórów parafialnych. Od 30 lat jest jego szefem i dyrygentem.

ks. Krzysztof Włodarczyk przekazał jubilatowi list gratulacyjny od bp Edwarda Dajczaka   ks. Krzysztof Włodarczyk przekazał jubilatowi list gratulacyjny od bp Edwarda Dajczaka Jarosław Jurkiewicz Podczas piątkowej liturgii Wiesław Soja poprowadził swoich chórzystów, którzy specjalną pieśnią  uczcili patronkę muzyki kościelnej, świętą Cecylię.

– Nie ma lepszego czasu niż Eucharystia, żeby podziękować za tak wieloletnią pracę. Chcemy zawierzyć Panu Bogu jubilata na dalsze lata działalności – mówił ks. Włodarczyk.

Przekazał również list gratulacyjny od bp. Edwarda Dajczaka.

Podziękowania złożyli jubilatowi także kapłani i przedstawiciele wspólnot parafialnych. Chórzyści odśpiewali pieśń jubileuszową.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy