Nowy numer 3/2019 Archiwum

Czuwania czas

Już niedługo ruszają w diecezji adwentowe czuwania młodzieży, które co roku gromadzą ponad 3 tys. osób. Na każdym z nich będzie obecny jeden z biskupów.

Adwentowe czuwania to dla młodych ludzi okazja, by pobyć we wspólnocie i doświadczać Boga.  

- Hasło nowego roku liturgicznego w Polsce brzmi: "Wierzę w Syna Bożego". W naszej diecezji, jeśli chodzi o młodzież, będziemy do tematu podchodzić w trzech etapach, rozważając słowa Jezusa, który powiedział o sobie: "Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem" - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. 

- Pierwszy etap, czyli właśnie czuwania adwentowe, będą dotyczyć spojrzenia na Jezusa, jako na Drogę. Stąd temat przewodni czuwań, który brzmi: "Jezus przychodzi". Następne etapy to wielkopostne czuwania przy krzyżu i wrześniowe spotkanie w Skrzatuszu - tłumaczy ks. Zaniewski.

Program czuwań młodzieży:

06.12 (piątek) - Złocieniec, kościół pw. Wniebowzięcia NMP, godz. 20

07.12 (sobota) - Miastko, kościół mariacki, godz. 20

13.12. (piątek) - Kołobrzeg, bazylika, godz. 20; Szczecinek, kościół mariacki, godz. 20

14.12. (sobota) - Słupsk, kościół mariacki, godz. 20; Sławno, kościół mariacki, godz. 20

20.12. (piątek) - Piła, kościół pw. N.M.P Wspomożycielki Wiernych, godz. 20; Świdwin, kościół MB Nieustającej Pomocy, godz. 20

21.12. (sobota) - Koszalin, katedra, godz. 20

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy