Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Być lepszym od samego siebie

Wicewojewoda zachodniopomorski wręczył najzdolniejszym uczniom ze szkół średnich w regionie stypendia Prezesa Rady Ministrów. Stypendia otrzymało 78 osób.

Stypendia otrzymali uczniowie z powiatów: białogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego, wałeckiego, miasta i powiatu koszalińskiego.

- Sukcesy, dyplomy, stypendia to czasem powód zazdrości innych, ale najlepszym sposobem na to jest zmiana perspektywy. Wasz sukces to nie jest powód, żeby czuć się lepszym od innych, ale motywacja, by starać się być ciągle lepszym od samego siebie. Codziennie coś dodać do tego bagażu, z którym pójdziemy zmieniać świat na lepsze - mówił do nagrodzonych poseł Wiesław Suchowiejko. 

Aleksandra Kaciniel jest uczennicą II LO w Koszalinie. Pochodzi z Koczały, dlatego w ciągu roku szkolnego mieszka w bursie.

- Stypendium to wielkie wsparcie dla mnie. Mogę odciążyć trochę rodziców, którzy mają sporo wydatków, bo siostra studiuje dziennie w Poznaniu. Zawsze się dużo uczyłam, dlatego jestem do tego przyzwyczajona, ale to prawda, nauka wymaga dużo wysiłku - mówi licealistka. Chciałaby studiować architekturę na Politechnice Gdańskiej.

Żaneta Kornecka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu osiągnęła w zeszłym roku średnią 5,17. - Trenuję sport - tenis stołowy, siatkówkę i piłkę ręczną, dlatego stypendium chciałabym wydać na sprzęt sportowy. Czuję się dobrze w przedmiotach humanistycznych, gorzej z matematyką - wyjaśnia. Planuje studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe.

- Jako jedyna z klasy wybrałam świadomie ten kierunek, bo zawsze hotelarstwo i podróże mnie interesowały. Nie muszę uczyć się bardzo długo, bo szybko przyswajam wiedzę, więc mam też czas na przyjemności. Chciałabym pojechać do Hiszpanii i spędzić nocleg w hotelu, żeby to, co znam z teorii, zobaczyć w praktyce - tłumaczy Anna Gierowska z ZSEH w Kołobrzegu. - Uczę się dla siebie, ale bardzo mi jest miło, że ktoś to jeszcze zauważa - dodaje.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania zdolnych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden, najlepszy uczeń w danej szkole, który w wyniku rocznej klasyfikacji uzyskał najwyższą średnią ocen i otrzymał świadectwo promocyjne z wyróżnieniem (min. 4,75). Stypendystą może także zostać uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobrej
z pozostałych przedmiotów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy