Nowy numer 33/2018 Archiwum

Koszalin po "Ksawerym"

Orkan „Ksawery”, który od wczorajszego wieczoru szaleje nad Polską, zostawił za sobą powalone drzewa, a także utrudnienia w komunikacji.

Silnemu wiatrowi wciąż towarzyszą opadu śniegu i gradu, powodujące śliską nawierzchnię.

Jak podaje Państwowa Straż Pożarna w Koszalinie, do zniszczeń spowodowanych przez orkan „Ksawery” tylko do 9.00 strażacy wyjeżdżali 32 razy. Służby cały czas walczą ze skutkami orkanu. Interwencje dotyczą głównie powalonych drzew.  

Centrum Zarządzania Kryzysowego podało, że służby są w nieustannej gotowości. Na szczęście, nie ma bardzo poważnych zniszczeń.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, maksymalne porywy wiatru zanotowane do tej pory to: Darłowo 135 km/h, Dziwnów 97 km/h i Koszalin 90 km/h. Synoptycy zapowiadają, że wiatr z taką prędkością może utrzymywać się do godzin popołudniowych. Z czasem zacznie stopniowo słabnąć. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma