Nowy numer 21/2018 Archiwum

Polakom na Białorusi

W Kołobrzegu zorganizowano zbiórkę żywności, zabawek, przyborów szkolnych i książek dla potrzebujących rodaków na Białorusi.

- Trzy lata temu zwrócił się do nas o pomoc konsulat w Brześciu na Białorusi. Od tego czasu organizujemy zbiórkę we wszystkich kołobrzeskich parafiach. W tym roku dołączyli się także mieszkańcy Ustronia Morskiego - mówi Ryszard Czepulonis z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej.

- Wielu Polaków przyjeżdża z Białorusi do Kołobrzegu. Spotykamy się z nimi, więc łączą nas relacje. U nas jest raj w porównaniu z warunkami, w jakich oni żyją. Dla ludzi mieszkających tam, którzy tęsknią za ojczyzną, towary z Polski są bezcenne. Tak samo jak świadomość, że ktoś tu o nich pamięta - dodaje.

W akcji wzięli udział parafianie z dekanatu kołobrzeskiego, którzy zbierali produkty w kościołach przez dwa tygodnie. Łącznie udało się zebrać około jednej tony towaru. Teraz paczki pojadą do konsulatu, przez który trafią do najbardziej potrzebujących. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma