Nowy numer 30/2021 Archiwum

Tłumy na wieczerzy

Największa w Polsce wigilia dla najuboższych odbyła się w Słupsku. W wieczerzy uczestniczyło około 2000 osób.

Wigilię już po raz siódmy zorganizował Caritas działający przy parafii pw. św. Jacka w Słupsku. Największa w kraju Bożonarodzeniowa wieczerza odbyła się w hali sportowej słupskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

- Wysłaliśmy 1540 zaproszeń, jednak osób przyszło znacznie więcej - mówi Lidia Matuszewska, szefowa słupskiej Caritas i główna pomysłodawczyni wigilii. - W spotkaniu uczestniczyły rodziny wielodzietne, samotne, a także ubodzy i bezdomni z całego powiatu.

W świątecznym menu znalazło się m.in. 300 kg bigosu, 180 kg dorsza i 230 kg ciasta. Dla najmłodszych wolontariusze przygotowali 230 paczek ze słodyczami. Jak tradycja nakazuje, było symboliczne łamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. W wigilii uczestniczył biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko.

- Dziękuję sponsorom, wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrego serca. Bez nich nie udałoby się zorganizować tego spotkania - podkreśla Lidia Matuszewska. I dodaje: - Od siedmiu lat robię to, co mi serce nakazuje, a Pan Bóg dyktuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama