Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tłumy na wieczerzy

Największa w Polsce wigilia dla najuboższych odbyła się w Słupsku. W wieczerzy uczestniczyło około 2000 osób.

Wigilię już po raz siódmy zorganizował Caritas działający przy parafii pw. św. Jacka w Słupsku. Największa w kraju Bożonarodzeniowa wieczerza odbyła się w hali sportowej słupskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

- Wysłaliśmy 1540 zaproszeń, jednak osób przyszło znacznie więcej - mówi Lidia Matuszewska, szefowa słupskiej Caritas i główna pomysłodawczyni wigilii. - W spotkaniu uczestniczyły rodziny wielodzietne, samotne, a także ubodzy i bezdomni z całego powiatu.

W świątecznym menu znalazło się m.in. 300 kg bigosu, 180 kg dorsza i 230 kg ciasta. Dla najmłodszych wolontariusze przygotowali 230 paczek ze słodyczami. Jak tradycja nakazuje, było symboliczne łamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. W wigilii uczestniczył biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko.

- Dziękuję sponsorom, wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrego serca. Bez nich nie udałoby się zorganizować tego spotkania - podkreśla Lidia Matuszewska. I dodaje: - Od siedmiu lat robię to, co mi serce nakazuje, a Pan Bóg dyktuje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma