Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zakochani w Biblii

Prawie 20 osób wzięło udział w kolejnym biblijnym dniu skupienia. Przyjechali z różnych stron diecezji.

Ta forma duszpasterstwa działa w naszej diecezji już od kilku lat (listopad 2011). Jest to propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą nieco głębiej poznawać Pismo Święte. Tego typu spotkania są dość wymagające, dlatego ci, którzy się na nie decydują, naprawdę chcą czegoś więcej.

Podczas biblijnych dni skupienia, oprócz medytacji nad Słowem Bożym, są także konkretne wykłady z dziedziny biblistyki - oczywiście dostosowane do ludzi, którzy niekoniecznie studiowali teologię. Chodzi jednak o to, aby poznając kontekst kulturowy i literacki Pisma Świętego, jeszcze lepiej rozumieć prawdziwy sens poszczególnych jego fragmentów.

W niektórych parafiach diecezji działają też grupy biblijne. Niektóre z nich opierają się na dzieleniu się Słowem Bożym, np. na podstawie niedzielnej Liturgii Słowa. W innych uczestnikom proponuje się bardziej pogłębioną analizę tekstów, która oprócz rozumienia Słowa, daje też konkretną wiedzę biblijną. Listę grup można znaleźć tutaj.

Następny biblijny dzień skupienia w koszalińskim CEF odbędzie się w dniach 15-16 marca. Rozpocznie się w sobotę o godz. 12:30, a zakończy w niedzielę ok. godz. 13:30. Należy przywieźć ze sobą Pismo Święte i materiały do notowania. Koszt dnia skupienia wynosi 70 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 12 marca 2014 roku, telefonicznie: (94) 340 98 66 lub pocztą elektroniczną: biblista@op.pl

Więcej informacji o diecezjalnym Apostolacie Biblijnym na stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama