Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pierwszy kurs mobilnego konfesjonału

Jedni przyszli zrobić fotkę, inni porozmawiać i prosić o modlitwę. Mobilny konfesjonał z załogą ewangelizatorów był dziś na koszalińskiej giełdzie.

Jak informuje ks. Rafał Jarosiewicz, szef Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej sześć godzin spędzonych na koszalińskim placu podożynkowym między straganami nie było czasem straconym.

– Zainteresowanie było ogromne. Rozdaliśmy mnóstwo ulotek, odbyliśmy bardzo dużo dobrych rozmów. Ci, którzy mogli skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania – relacjonuje.

Mobilny konfesjonał wzbudził wiele kontrowersji. Wśród komentatorów nowego przedsięwzięcia SNE pojawiały się pytania o sens wyruszania z posługą w niedzielny poranek do ludzi, którzy zamiast do kościoła idą na giełdę.

– Z sakramentu korzystają ci, którzy spełniają pięć warunków spowiedzi, a więc wyrażają także postanowienie wejścia w nową, konkretną rzeczywistość życia z Bogiem, zerwania z grzechem i zmiany życia. Dla tych, którzy nie spełniali tego warunku mobilny konfesjonał stał się okazją do rozmowy z księdzem. Bardzo wiele osób prosiło o światło w kierowaniu swoim życiem a także o modlitwę – wyjaśnia ks. Jarosiewicz.

Ekipa SNE zapowiada kolejne wyjazdy mobilnego konfesjonału. Informacji o pomyśle a także "rozkładu jazdy" można szukać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL