Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pomóżmy tym, którzy nie nadążają

Wiele ważnych osobistości pojawiło się na spotkaniu noworocznym u prezydenta Koszalina, Piotra Jedlińskiego.

Spotkanie noworoczne u prezydenta odbyło się po raz pierwszy w nowej Filharmonii Koszalińskiej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ludzie z różnych środowisk: kultury, nauki, biznesu, duchowieństwa, mediów, sportu, służby zdrowia, służb mundurowych. Jednym z zaproszonych gości był bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

- Żyjemy w  świecie, którzy przez wiele lat budował struktury przemysłowe, socjalne i inne. To pokazuje wielką nadzieję na przyszłość, ale przy tym pięknym rozwoju, trzeba spojrzeć na tych, którzy tego rytmu nie wytrzymują. Jest trochę ludzi, którym brakuje chleba i pracy. Musimy pochylić się nad człowiekiem, który czasem nie nadąża za pędzącym światem - mówił w filharmonii biskup. - Możemy w tym roku wyburzyć jeszcze wiele niepotrzebnych murów, przetrzeć trochę ścieżek, znaleźć drogi do siebie. Wszystko dla dobra tego miasta i ludzi. Chciałbym Koszalinowi życzyć odwagi patrzenia na rzeczywistość z głębi. Najlepiej z głębi serca. Wtedy wielu tym, którym jest trudno, będzie się żyło piękniej.

Podczas uroczystego spotkania goście wysłuchali też krótkiego koncertu Filharmonii Koszalińskiej   Podczas uroczystego spotkania goście wysłuchali też krótkiego koncertu Filharmonii Koszalińskiej Justyna Steranka /GN W trakcie spotkania wręczono Koszalińskie Orły w siedmiu kategoriach: kultura, zdrowie, społeczna odpowiedzialność, sport, edukacja, gospodarka i modernizacja roku. Nagrodę w trzeciej kategorii otrzymał ks. Kazimierz Bednarski, dyrektor i współtwórca Katolickiej Szkoły im. Jana Pawła II w Koszalinie oraz proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

- Odpowiedzialność społeczna jest potrzebna po to, by dobrze żyć. Mamy przecież wspólne klatki schodowe, chodniki, trawniki, które czasem są niszczone czy zaśmiecane. Świadomość społeczna może to zmienić - wyjaśnia ks. Bednarski. Jak przyznaje, czuje się odpowiedzialny za edukację młodych ludzi. - Bycie przez wiele lat w środowisku nauczycielskim sprawiło, że widzę ogromną potrzebę dobrego wychowania i edukacji młodych ludzi. Ja jako kapłan mam tym bardziej poświęcać się dla innych. W tym poświęceniu leży moje szczęście i moja wartość. Jeśli tego nie ma, pozostaje egoizm i pycha, a wtedy ludzie odchodzą - tłumaczy duszpasterz.

Koszalińskie orły w pozostałych kategoriach otrzymali: kultura - Ryszard Ulicki, zdrowie - Elżbieta Zinka, sport - Igor Miličić, edukacja - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, gospodarka - Milena Trojanowska, właścicielka Fabryki Flag "Linea" oraz modernizacja roku - Szpital Wojewódzki w Koszalinie. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma