Nowy numer 25/2018 Archiwum

Święto Akcji Katolickiej

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu obchodzi 15-lecie istnienia.

Spotkanie urodzinowe rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył ks. Andrzej Zaniewski - diecezjalny asystent Akcji Katolickiej. Po niej gospodarze i sympatycy AK udali się do sali Świętej Rodziny na wspólne świętowanie.

Kołobrzeski oddział Akcji Katolickiej ma w swoim dorobku wiele inicjatyw. Zorganizował m.in. wakacje dla polskich dzieci z Kazachstanu, a także liczne wystawy w Bazylice poświęcone m.in. papieżowi Janowi Pawłowi II czy tematyce Golgoty Wschodu.

Oprócz tego prowadzi działalność charytatywną dla najuboższych rodzin w parafii.

Stowarzyszenie jest również organizatorem koncertu „Rodzinne kolędowanie”, o którym pisaliśmy TUTAJ, a także pomaga w świątecznej zbiórce darów dla Polaków na Białorusi. Z inicjatywy Akcji Katolickiej w Kołobrzegu powstał także Społeczny Komitet Budowy Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a jedno z rond miasta otrzymało nazwę Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Obecnie stowarzyszenie włącza się też w obronę życia, pomagając przy organizacji Marszu dla Życia w Kołobrzegu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma