Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pomoc dla Majdanu

Koszaliński oddział Związku Ukraińców w Polsce organizuje zbiórkę dla protestujących na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

- Zbieramy m.in. materiały opatrunkowe, ciepłą odzież, śpiwory, koce, a także żywność, która może długi termin spożycia np. kasze, maki, cukier, makarony, konserwy, jak również witaminy – informuje Roman Biłas, przewodniczący zarządu koszalińskiego oddziału.  

To druga zbiórka, która powędruje z Koszalina do Kijowa. Pierwszy transport zawiozła w grudniu grupa, która pojechała na Ukrainę z misja obserwacyjną na powtórzone wybory do Werchownej Rady.

Dzięki ofiarności osób z całego regionu manifestującym na Majdanie przekazano ok.4 ton żywności, odzieży, a także przekazać sztabowi ok. 20 tys. zł. na potrzeby organizacji protestu w Kijowie.
Zbiórka organizowana jest w biurze Związku Ukraińców w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 6/1, codziennie w godz. 9-17. Kontakt telefoniczny tel.94-342-64-70.

Podobne akcje przeprowadzane są również w wielu miejscowościach Polski m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Legnicy, Stargardzie Szczecińskim i Olsztynie.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama