Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wieści z Wiecznego Miasta

Bp Edward Dajczak i bp Krzysztof Zadarko przebywają w Rzymie z wizytą "ad limina apostolorum".

Wszystkie spotkania w dykasteriach watykańskich odbywają się według ściśle zaplanowanego harmonogramu. Biskupi koszalińsko-kołobrzescy odwiedzili już Kongregacje ds. Duchowieństwa, Biskupów, Doktryny Wiary oraz Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Bp Dajczak odbył także spotkanie w siedzibie Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Oprócz wspólnych Eucharystii z episkopatem w różnych miejscach Rzymu, biskupi spotkali się także z klerykami roku propedeutycznego, którzy przebywają w tych dniach we Włoszech z pielgrzymką rocznikową.

Bp Edward Dajczak, bp Krzysztof Zadarko oraz wychowawcy seminaryjni: ks. Radosław Suchorab i ks. Piotr Wieteska koncelebrowali Mszę św. przy grobie bł. Jana Pawła II. Msza św. sprawowana była w intencji koszalińskiego seminarium i wszystkich jego przyjaciół.

Wieści z Wiecznego Miasta   Bp Edward Dajczak w czasie homilii Tomasz Krepsztul - Wszelkie zwycięstwa dokonują się na modlitwie, czego przykład pokazał nam Jan Paweł II. Gdybyście choć tyle zapamiętali z tego miejsca, zapamiętacie tak naprawdę wszystko - mówił klerykom bp Dajczak.

Jak relacjonuje ks. Suchorab, po Mszy św. klerycy odwiedzili razem z biskupami kryptę św. Piotra. Przed grobem Apostoła, bp Dajczak odmówił modlitwę w intencji diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej.

Jutro wieczorem specjalna rozmowa z bp. Edwardem Dajczakiem - podsumowanie ad limina na półmetku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama