Nowy numer 23/2021 Archiwum

Zaproś Papieża do domu

W Okonku rozpoczęła się „Rodzinna modlitwa z bł. Janem Pawłem II” - duchowe przygotowanie parafii pw. Matki Bożej od Wykupu Niewolników do kanonizacji polskiego papieża.

Głównym elementem tych przygotowań będzie peregrynacja obrazu bł. Jana Pawła II w rodzinach mieszkających w parafii. Wraz z obrazem rodzina otrzyma Encykliki napisane przez Papieża i albumy z jego pielgrzymek.

W czasie tych duchowych ćwiczeń codziennie jedna rodzina, która zabierze obraz błogosławionego do domu będzie mogła spotkać się na wspólnej modlitwie i medytacji Pisma św.

- Chcemy to był czas spojrzenia przez pryzmat życia Jana Pawła II we własne życie - wyjaśnia ks. Zbigniew Olkowski, wikariusz okoneckiej parafii oraz pomysłodawca i koordynator przygotowań. - Modlitwa w intencji własnej rodziny przy ołtarzu domowym, na którym jest obraz naszego błogosławionego pomoże na nowo nam się zbliżyć do siebie , odczuć bliskość w naszym domu miłości Pana Boga.

Duszpasterze zachęcają również do wspólnego, rodzinnego, odmawiania Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W przygotowaniach parafialnych pomogą także piątkowe odmawianie Litanii do Wszystkich Świętych przed Najświętszym Sakramentem oraz zapowiadane na Wielki Post nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta, podczas której rozważane będą słowa papieża.

- Bardzo się cieszę, że parafia w Okonku dzięki inicjatywom takim jak Ewangeliarz Okonecki, czy obecnej, wzrasta w duchowej sile, rozwija coraz większe horyzonty duchowe, a przede wszystkim łączy naszych parafian  z kościołem lokalnym - mówi ks. Jan Rataj, proboszcz okoneckiej wspólnoty.

Jak dodaje już w kwietniu razem z parafianami odbędzie pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego w Skrzatuszu, aby parafialne  przygotowanie do kanonizacji połączone było z modlitwą u stóp Maryi, tak ukochanej przez błogosławionego Jana Pawła II.

Pierwszą rodziną, która zaprosiła bł. Jana Pawła II do domu są Małgorzata, Jacek i Kacper Kalutowie. Jacek i Kacper są ministrantami w parafii.

oprac. Karolina Pawłowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama