Nowy numer 17/2024 Archiwum

Nadzieje mam

Pod takim hasłem startuje nowa kampania diecezjalnej Caritas. Jej celem jest pomoc matkom z dziećmi, który znajdują się w koszalińskich placówkach: Domu Samotnej Matki i Centrum Kryzysowym.

Aby móc pomagać jednej mamie z dzieckiem potrzeba 80 zł każdego dnia, a na wszystkie potrzebujące mamy z dziećmi pół miliona zł rocznie. Różne dofinansowania, a także darczyńcy indywidualni pokrywają połowę tej sumy. Caritas szuka teraz ofiarodawców, którzy pokryją drugą połowę, a więc 40 zł.

- Nie chodzi tylko o dach nad głową, ale także wszechstronną pomoc psychologiczną, prawną, pomoc w opiece nad dzieckiem. To wszystko kosztuje. Otrzymujemy z miasta dofinansowanie jeśli chodzi o Centrum Kryzysowe, w przypadku Domu Samotnej Matki takiego wsparcia nie mamy - mówi ks. Adam Wakulicz, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Jak dodaje kampania „Nadzieje mam” to swego rodzaju adopcja mamy z dzieckiem, która znalazła się w sytuacji kryzysowej.

Pomóc można na dwa sposoby: albo złożyć deklarację zobowiązującą do wpłat pokrywających koszt określonych dni w miesiącu lub kupić cegiełki.

Cegiełki o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł można nabyć przede wszystkim w biurze diecezjalnej Caritas.

- Przygotowujemy także możliwość och nabywania poprzez fora aukcyjne w internecie. Informacji o tej formie będzie można szukać na naszej stronie internetowej. Tam także podane zostaną adresy innych punktów. W dalszych planach mamy rozprowadzenie cegiełek także w parafiach - wyjaśnia ks. Wakulicz. Przez internet można także wypełnić deklarację.

Szczegółowe informacje o kampanii oraz deklaracje TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy