Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Podzielili się sercem

Mieszkańcy Dobrzycy zorganizowali zabawę walentynkową, z której dochód pomoże w rehabilitacji ich małego sąsiada.

Patryk, uczeń Szkoły Podstawowej w Dobrzycy, w czerwcu uległ wypadkowi. Chłopiec został potrącony przez samochód, gdy przebiegał przez drogę. Doznał urazu kończyn dolnych. Teraz poddawany jest rehabilitacji, a w walce o sprawność jego rodzinę rodzinę postanowili wesprzeć mieszkańcy Dobrzycy oraz szkolna społeczność.

- Pomysł narodził się miesiąc temu, podczas zebrania. Pomyśleliśmy, że to dobry sposób, żeby zachęcić do pomocy i, jak się okazało, pomysł chwycił. Chętnych do udziału w zabawie było bardzo dużo, nie tylko samych mieszkańców Dobrzycy i grona pedagogicznego szkoły, ale z całej gminy Będzino, a nawet z Koszalina - mówi Anna Grajper, skarbik Rady Rodziców dobrzyńskiej podstawówki.

W „koszyczkowej” imprezie pod hasłem „Podziel się sercem z Patrykiem” w Wiejskim Domu Kultury w Dobrzycy wzięło udział 120 osób.

Znaleźli się także sponsorzy, okoliczni przedsiębiorcy czy miejscowi strażacy ochotnicy, którzy nie tylko pomogli w zorganizowaniu imprezy, ale również dokładali się do zbiórki pieniędzy już w trakcie jej trwania. Nie zabrakło również fantów przekazanych na licytację.

Pieniądze, które uda się zebrać, organizatorzy chcą przeznaczyć na opłacenie rehabilitacji chłopca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy