Nowy numer 21/2024 Archiwum

Wakacje z Jezusem w Kołobrzegu

„Przystań z Jezusem” to zaproszenie na praktyczne warsztaty o ewangelizacji i… sposób na spędzenie tygodnia w jednym z najpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Od dzisiaj ruszają zapisy na letnią ewangelizację nadmorskiego kurortu.

Będzie to druga edycja letniej akcji. W ubiegłym roku wzięło w niej udział blisko 200 osób z całej Polski.

Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna zaplanowana jest na ostatni tydzień lipca. Wyjaśniając pomysł akcji ewangelizatorskiej, ks. Rafał Jarosiewicz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przytacza słowa bł. Jana Pawła II: „idźcie tam, gdzie gromadzą się ludzie”.

- Pod koniec lipca w Kołobrzegu, oprócz stałych mieszkańców, będą tysiące wczasowiczów. Biskup Edward Dajczak całe serce oddaje ewangelizacji i pragnie, by ci, którzy przyjechali odpoczywać, mieli też opiekę duchową. Stąd ten termin - mówi  duszpasterz.

Jak zapowiadają organizatorzy podczas tych wakacji ma być jeszcze głośniej, jeszcze ciekawiej i jeszcze radośniej.

- Chcemy postawić na jeszcze intensywniejsze docieranie do ludzi, nastawiamy się na kontakt indywidualny. Będą także uliczne pantomimy, dramy, taniec, ogłaszanie świadectw. To ma zainteresować ludzi, ale także oswoić z ewangelizatorami - zapowiada Magda Plucner z SNE.

Do „Przystani z Jezusem” będzie można trafić od 21 do 27 lipca. Pierwsze cztery dni wypełnią rekolekcje, które poprowadzą amerykańskie ewangelizatorki s. Bernadetta i s. Lucy. Koinonia Jan Chrzciciel poprowadzi zaś kurs, który przygotuje uczestników do skutecznego głoszenia na ulicach.

- Świadectwo to praktyczny kurs, jak dzielić się doświadczeniem spotkania z Jezusem, żeby przekazać je w najlepszy sposób. Chodzi o mówienie o konkretach, tu i teraz: jak zmieniło się moje życie, kiedy spotkałem żywego Boga, co On uczynił w moim życiu. Ten kurs zakłada dużo warsztatów, stawia na praktykę głoszenia. Chcemy, żeby osoba, która wyjdzie z tego kursu miała odpowiednie narzędzia i wiedziała, jaki z nich zrobić użytek - wyjaśnia Zuzanna Zuzelska.

Kulminacją „Przystani” będzie nocna ewangelizacja z piątku na sobotę i dotarcie do uczestników festiwalu Sunrise, największej w Polsce imprezy techno, ale akcja nie jest skierowana wyłącznie do uczestników festiwalu.

Szczegółowe informacje o „Przystani z Jezusem” oraz formularz zgłoszeniowy na rekolekcje i warsztaty można znaleźć na stronie internetowej: www.przystanzjezusem.pl.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy