Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Odszedł kapłan

Dziś po południu zmarł ks. Jan Steckiewicz, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Białej.

Ks. Jan Steckiewicz urodził się 9 września 1939 r. Święcenia kapłańskie przyjął 29 kwietnia 1979 r. w Koszalinie.

Pracował m.in. w Sławnie, Słupsku i Zegrzu Pomorskim. W latach 1985-2001 był proboszczem w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Jeleninie. Od 2001 r. duszpasterzował w Białej.

Związany był z ruchem charyzmatycznym. Do dziś w Jeleninie działa i rozwija się założona przez niego w 1997 r. grupa Odnowy w Duchu Świętym. Formację w tej wspólnocie zaproponował również od razu swoim nowym parafianom w Białej.  

Po wielu latach duszpasterzowania przygotowywał się do przejścia na emeryturę.

Ks. Jan zmagał się z białaczką. W poniedziałek z rozległym zapaleniem płuc trafił na oddział Intensywnej Opieki Medycznej trzcianeckiego szpitala, gdzie dzisiaj po południu zmarł.

Wszyscy, którzy chcieliby pożegnać ks. Jana będą mieli taką możliwość w czwartek podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Białej o godz. 15.

Msza św. żałobna pod przewodnictwem bp. Pawła Cieślika odprawiona zostanie w Szczecinku w piątek, 7 marca, o godz. 12 w kościele pw. św. Krzysztofa. Zmarły kapłan zostanie pochowany na szczecineckim cmentarzu.

Polecajmy ks. Jana Bożemu Miłosierdziu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma