Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Problem z 1% dla Domu Miłosierdzia

W tym roku osoby, które chciałyby wesprzeć stowarzyszenie „Dom Miłosierdzia” mogą to zrobić na konto stowarzyszenia „Vocatio Dei”.

Problem pojawił się w związku z przeoczeniem przez stowarzyszenie „Dom Miłosierdzia” terminu złożenia sprawozdania w Ministerstwie Finansów. Mimo to, stowarzyszenie prosi o wsparcie, bo potrzeby są wciąż ogromne. 

- Potrzebujemy tych pieniędzy przede wszystkim na remonty i budowę kaplicy. Poza tym mieszka tu już 25 osób, które potrzebują pomocy. Mamy też potrzeby bieżące jak choćby utrzymanie małej kaplicy, w której odbywa się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu - wyjaśnia Ilona Czeszejko, wiceprezes stowarzyszenia „Dom Miłosierdzia”.

Pieniądze można przekazywać na stowarzyszenie „Vocatio Dei”, ul. Seminaryjna 2, Koszalin, nr KRS 0000248689. Należy wskazać w zeznaniu podatkowym cel szczegółowy o treści: „proszę o wsparcie inicjatywy DOMU MIŁOSIERDZIA w Koszalinie.

Dom Miłosierdzia to miejsce, w którym pomoc materialną, jak i duchową znajdzie każdy, kto jest w potrzebie. Już dziś można spotkać się tam m.in. z psychologiem, a w przyszłości także z prawnikiem, doradcą zawodowym i socjalnym. Dom Miłosierdzia to też miejsce całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. odbywają się tam w niedziele o 11.00, a w dzień powszedni o 19.00.

Więcej informacji TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma