GN 24/2021 Archiwum

Z pomocą Ukrainie

Każdy z nas może włączyć się w akcję Caritas i przygotować paczkę, która trafi do potrzebujących rodzin na Ukrainie. Poczta Polska dostarczy ją bezpłatnie do adresatów.

„Rodzina rodzinie” to akcja, którą w tym roku Caritas przeprowadzi w ramach Jałmużny Wielkopostnej. Przygotowane w Polsce paczki trafią za pośrednictwem ukraińskich parafii katolickich, greckokatolickich i prawosławnych do poszkodowanych i ubogich rodzin.

- Caritas diecezji posiada listy rodzin zweryfikowane przez księży proboszczów z parafii na Ukrainie. Ze względu na ochronę danych osobowych chętnym do zrobienia paczki nie przekazujemy nazwisk, ale numer rodziny oraz krótki opis: rodzina wielodzietna, uczestnik Majdanu itp. oraz ewentualne potrzeby - wyjaśnia Agnieszka Kukiełka, zastępca dyrektora diecezjalnej Caritas.

W paczce (do 20 kg) mogą znaleźć się artykuły spożywcze, środki czystości lub nowa odzież. Na stronie Poczty Polskiej znaleźć można informację, czego nasza przesyłka zawierać nie powinna.

Przygotowaną przesyłkę adresujemy na nazwisko proboszcza parafii, do której kierujemy pomoc, zaś Poczta Polska dostarczy ją na Ukrainę bez pobierania opłaty. Na paczce musi znaleźć się napis: „Dla Ukrainy”.

Akcja przesyłania darmowych paczek do naszych ukraińskich sąsiadów trwa do końca marca.

Jak informuje Agnieszka Kukiełka w bazie diecezjalnej Caritas jest 85 rodzin, które oczekują na naszą pomoc.

W pomaganie Ukrainie mogą włączyć się również najmłodsi, biorąc udział w ogólnopolskiej kampanii „Dzieci o pokój na Ukrainie”.

- Jej celem jest wsparcie narodu ukraińskiego. Chcemy potwierdzić, że na świecie nikt nie jest sam. Prośba dzieci o pokój wpisuje się w naturalne pragnienie każdego człowieka. Jest ona wolna zarówno od kontekstu politycznego, jak i gospodarczego. Dzieci wołają o pokój, bo chcą pięknie żyć w swoich rodzinach, uczyć się i bawić, poznając świat - mówi Agnieszka Kukiełka.

Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy napisać lub narysować list z prośbą o pokój do władz Federacji Rosyjskiej i przesłać go do Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na adres: ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin. Na prace dzieci organizatorzy akcji czekają do końca marca.

Wszystkie listy 1 kwietnia zostaną dostarczone do ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama