Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Lipa dla Franciszka

Pierwszą rocznicę wyboru kard. Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową w Sianowie uczczono posadzeniem drzewa.

Lipa papieża Franciszka będzie rosła tuż obok innych drzewek upamiętniających dwóch kolejnych papieży: bł. Jana Pawła II i Benedykta XVI.

- W ten sposób postanowiliśmy uczcić drugą i trzecią rocznicę śmierci naszego wielkiego rodaka, polskiego papieża. Teraz, ciesząc się z pontyfikatu papieża Franciszka, chcieliśmy, aby także drzewko jego imienia znalazło się na Papieskim Placu w Sianowie - wyjaśnia Ryszard Wątroba, zastępca Międzyparafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, która podsunęła mieszkańcom miasta i gminy Sianów taki sposób upamiętnienia ojca Świętego.

Posadzenie lipy na Placu Papieskim przy kościele parafialnym poprzedziła Msza św., której przewodniczył ks. Paweł Brostowicz, proboszcz sianowskiej wspólnoty.

Jak zapowiadają Ryszard Sobczyński, szef oddziału Akcji Katolickiej i jego zastępca Ryszard Wątroba, kolejne drzewka w Sianowie pojawią się jesienią.

- 16 października na placu przy kościele pomocniczym pw. Matki Bożej Fatimskiej będziemy sadzić dęby biskupie: upamiętnią one bp. Ignacego Jeża w 7. rocznicę jego śmierci oraz bp. Czesława Domina - zdradza Ryszard Wątroba. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma