Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Młodzi działają

W Koszalinie odbył się diecezjalny zjazd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W spotkaniu w sobotę 15 marca wzięli udział księża asystenci, prezesi oraz członkowie delegaci z oddziałów parafialnych.

Zadaniem zjazdu diecezjalnego jest m.in. opracowywanie założeń programowych pracy stowarzyszenia w diecezji.

Podczas spotkania, które odbyło się na plebanii parafii katedralnej, młodzież KSM rozmawiała o najważniejszych sprawach stowarzyszenia, m.in. podjęła uchwałę w sprawie obchodów 100. rocznicy urodzin kard. Ignacego Jeża oraz 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Odbyły się również wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego.

Tematami rozmów była m.in. rola KSM-u w organizacji Diecezjalnego Dnia Młodych w Skrzatuszu oraz możliwości zaangażowania się w przebieg Światowych Dni Młodzieży 2016 w wymiarze diecezjalnym. Jednym z zagadnień była również dyskusja nad formami promocji Stowarzyszenia w mediach oraz w środowiskach lokalnych.

W czasie zjazdu była też okazja do zaprezentowania najważniejszych działań KSM-owiczów na szczeblu parafialnym w minionym roku 2013.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej funkcjonuje 11 oddziałów parafialnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma