Nowy numer 37/2021 Archiwum

Czytanie już im nie wystarcza

Ponad 20 osób wzięło udział w kolejnym Biblijnym Dniu Skupienia w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Koszalinie.

Większość z uczestników to lektorzy, którzy w swoich parafiach na co dzień pełnią posługę w czasie liturgii. Nie ograniczają się jednak do czytania Pisma Świętego na ambonie. Sami często biorą Biblię do ręki i chcą ją coraz lepiej rozumieć, aby pełniej nią żyć. Jak sami przyznają, do tego przydaje się też dawka solidnej wiedzy biblijnej.

Biblijne Dni Skupienia dają właśnie taką możliwość. Obok modlitwy i skupienia, w programie takich spotkań są bowiem również wykłady. Tym razem oprócz ks. dr. Tomasza Tomaszewskiego, swoją wiedzą z uczestnikami dzielił się ks. prof. Janusz Lemański.

Kolejny Biblijny Dzień Skupienia odbędzie się w dniach 17-18 maja 2014 roku (sobota-niedziela), także w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie przy ul. Seminaryjnej 2. Rozpocznie się on w sobotę o godz. 12.30, a zakończy w niedzielę ok. godz. 13.30. Należy przywieźć ze sobą Pismo Święte i materiały do notowania. Koszt dnia skupienia wynosi 70 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 14 maja 2014 roku, telefonicznie: (94) 340 98 66 lub pocztą elektroniczną: biblista@op.pl.

Biblijne Dni Skupienia nie są propozycją tylko dla lektorów. Mogą wziąć w nich udział wszyscy, którzy interesują się Pismem Świętym i chcą je lepiej rozumieć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama