Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Ukryj się w Jego ranach!

Na młodzieżowym czuwaniu wielkopostnym w Połczynie-Zdroju modliło się ponad 120 osób.

Spotkanie odbyło się w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwie przewodniczył ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor koszalińskiego seminarium duchownego, który w konferencji po Ewangelii nawiązał do tematu tegorocznych czuwań, czyli do pytania: "Kim naprawdę jesteś?".

- Każdy z nas zaproszony jest do ciągłego konfrontowania się z tym pytaniem i do stawania w prawdzie. Musimy zobaczyć, ile jest w nas prawdziwej miłości, a ile wyuczonych postaw i sposobów poruszania się w tym świecie; ile bycia takimi, jakimi oczekują inni. Jezus mówi nam bowiem, że prawda ma moc wyzwalania, więc tylko wtedy, kiedy na to pytanie odpowiemy w prawdzie, staniemy się wolni - przekonywał.

Rektor zauważył, że odpowiedź na pytanie: "Kim naprawdę jestem", jeśli jest szczera, może nieraz okazać się bolesna, bo każdy człowiek nosi w sobie pewien obszar słabości i biedy.

- Jezus jednak nie chce naszego przygnębienia, bo dla Niego, nawet najgorsza i najbardziej ohydna prawda o nas, nie niszczy Jego miłości. Co więcej, miłość Chrystusa staje się tym intensywniejsza, im intensywniejsza jest nasza bieda - mówił ks. Wójtowicz.

Przytaczając konkretne przykłady osób, które pogubione, podjęły jednak walkę o siebie, rektor seminarium powiedział do młodych zgromadzonych w kościele: - To są ludzie, którzy uwierzyli, że te wszystkie podłości, które są częścią ich życia, to nie jest cała prawda o nich. Oni uwierzyli, że najważniejszą prawdą o nich i o każdym człowieku jest to, że jest on najpierw ukochanym dzieckiem Bożym.

- Jesteśmy tu po to, aby tę prawdę jeszcze raz odkryć i ponownie się nią zachwycić. Zawsze jest czas ku temu, żeby podejść do Jezusa i ukryć się w Jego ranach. Nie mów, że Jezus nie ma dla ciebie czasu, bo czas i właściwa godzina są zawsze. Może właśnie dzisiaj, kiedy będziesz podchodził do krzyża, aby go ucałować, niech coś w tobie drgnie. Niech religijność wyuczona na katechezie, wymuszona karteczkami, które dostałeś od katechety, stanie się wreszcie aktem twojej woli. Niech serce twoje przylgnie do serca Jezusa - zapraszał młodych ks. Wójtowicz.

Kolejne czuwania odbędą się: 4 kwietnia w Pile i 5 kwietnia w Szczecinku. Dokładny program można znaleźć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama