Nowy numer 37/2021 Archiwum

Poszukiwanie nowych dróg

W koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbyły się dni wspólnoty moderatorów, animatorów i odpowiedzialnych Ruchu Światło - Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Do Koszalina przyjechało ok. 40 osób działających we wspólnotach młodzieżowych i w Domowym Kościele. Byli też obecni goście spoza diecezji: moderator filialny i para filialna Domowego Kościoła - ks. Adrian Put i Katarzyna i Paweł Maciejewscy.

Celem weekendowego spotkania było odkrywanie miejsca Ruchu w dziele ewangelizacji w diecezji. Uczestnicy spotkania dzielili się tym, co już dzieje się w tych obszarach działalności Ruchu, za które są odpowiedzialni. Rozmawiali też o nowych wyzwaniach ewangelizacyjnych, które Ruch Światło - Życie mógłby podjąć w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej.

- Mówiliśmy np. o parafialnych rekolekcjach ewangelizacyjnych, które Ruch mógłby organizować. Parafia jest bowiem podstawową przestrzenią ewangelizacyjnej działalności Kościoła. Nie chodziłoby tutaj o rekolekcje mające na celu pozyskanie nowych członków do wspólnot oazowych, tylko o prowadzenie ludzi do osobistego spotkania z Bogiem - mówi ks. dr Tomasz Tomaszewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło - Życie.

Oprócz wspólnej modlitwy i spotkań w grupach dzielenia, uczestnicy dni wspólnoty wysłuchali też kilku konferencji. O. Piotr Włodyga, benedyktyn, mówił m.in. o ewangelizacji w kontekście adhortacji papieża Franciszka Evangelii gaudium, a także na podstawie wybranych fragmentów Ewangelii przedstawił sposób, w jaki ewangelizował sam Jezus Chrystus. Moderator diecezjalny mówił o ewangelizacji parafii opierając się m.in. na dokumentach Ruchu Światło - Życie.

Diecezjalne dni wspólnoty moderatorów, animatorów i odpowiedzialnych Ruchu Światło - Życie odbyły się po raz pierwszy. Spotkania tego typu będą kontynuowane w przyszłości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama