Nowy numer 25/2021 Archiwum

Pomóżmy Sudanowi

Rycerze Kolumba organizują zbiórkę makulatury. Dochód z niej przeznaczony będzie na budowę studni w Sudanie Południowym.

Każdy, kto chciałby wesprzeć budowę studni, może przynieść makulaturę w niedzielę, 6 kwietnia, do kościoła pw. św. Wojciecha w Koszalinie.

To kolejna już zbiórka dla Sudanu. - To najmłodsze państwo chrześcijańskie, bo istnieje od dwóch lat. Chcieliśmy przez tę akcję zmotywować ludzi do wsparcia Sudańczyków, którzy umierają z pragnienia. Jest tam zbyt mało studni, a czasem trzeba iść 100 km, żeby zdobyć wodę, bo jedna studnia obsługuje kilka wiosek, a tym samym kilka tysięcy osób. Wybudowanie jednej studni kosztuje 40-45 tys. zł - mówi Bartosz Ilecki, Rycerz Kolumba.

- Zbieranie pieniędzy na budowę tej studni ma dwa wymiary. Po pierwsze, uświadamiamy naszym parafianom, że gdzieś w innym zakątku świata jest źle i trzeba pomóc naszym braciom - mówi Miłosz Janczewski. - Z drugiej strony, chcemy uświadomić ludziom, że można zrobić coś z niczego. Makulatura jest przecież śmieciem. Mimo to przynosi ludziom bardzo wymierne korzyści - 1kg makulatury jest wart ponad 70l wody w Sudanie - dodaje.

Rycerze Kolumba to zakon, który powstał w 1881 r. w USA z inicjatywy ks. Michaela McGivneya. To największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. Liczy prawie 2 mln członków. Mogą do niej należeć mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami. Działalność zakonu opiera się na czterech zasadach: miłosierdzia, braterstwa, jedności i patriotyzmu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama