Nowy numer 23/2021 Archiwum

W stronę Światowych Dni Młodzieży

W Niedzielę Palmową rusza projekt "Bilet dla Brata" przed ŚDM 2016.

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 trwają także w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Także u nas, tydzień przed głównymi obchodami w Krakowie, gościć będą młodzi z różnych krajów świata.

Obecnie w trakcie tworzenia jest Diecezjalne Centrum Przygotowawcze ŚDM, niebawem dostępna będzie specjalna platforma informatyczna, na której pojawiać się będą wszelkie niezbędne informacje.

Niedziela Palmowa rozpoczyna ogólnopolską akcję charytatywną "Bilet dla Brata", do której włącza się także diecezja koszalińsko-kołobrzeska. Celem akcji jest pomoc młodym, ubogim ludziom ze Wschodu, aby mogli wziąć udział w ŚDM w Polsce.

W ramach akcji rozprowadzana będzie specjalna płyta CD z utworami do tekstów poezji Karola Wojtyły w wykonaniu czołowych polskich artystów. Twórcą projektu jest Robert Janson. Płyta kosztuje 19,90 zł i dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na akcję "Bilet dla Brata".

Płyty można zamawiać do 27 kwietnia 2014 r. w Biurze ŚDM w Koszalinie pod nr telefonu: 796 190 830. Płytę można będzie również nabyć na Czuwaniu Młodych w koszalińskiej katedrze w dniu 12 kwietnia 2014 r., podczas przekazania Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia.

Akcja "Bilet dla Brata" nie ogranicza się jedynie do sprzedaży wspomnianej płyty. Wszelkie informacje o akcji i o innych możliwościach jej wsparcia na stronie: www.biletdlabrata.pl

Odpowiedzialnym za przygotowania ŚDM w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest ks. Tomasz Roda, koszaliński duszpasterz akademicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama