Nowy numer 23/2021 Archiwum

Niedziela Miłosierdzia w Koszalinie

W tę niedzielę mieszkańcy Koszalina będą mieli okazję posłuchać nietuzinkowych artystów, którzy swoim koncertem uczczą święto Bożego Miłosierdzia i dziękować będą za kanonizację Jana Pawła II.

W koszalińskim amfiteatrze wystąpią Janusz Radek, Dorota Osińska, Anna Ozner, Marcin Kołaczkowski i Maria Krawczyk.

Co ważne wstęp na koncert jest bezpłatny. - Konieczne jest jednak posiadanie bezpłatnej wejściówki - podkreśla Monika Musioł z koszalińskiego Domu Miłosierdzia, który jest organizatorem muzycznego przedsięwzięcia.

Zaproszenia można odbierać w Domu, który mieści się na rogu ul. Monte Cassino i Młyńskiej.

Koncert, który rozpocznie się o godz. 17 poprzedzi wielkie świętowanie w Domu Miłosierdzia.

Po raz drugi organizowany jest tu dzień otwartej bramy, kiedy to można zajrzeć do tego niezwykłego miejsca powstającego w mieście.

Ideą tego domu jest niesienie pomocy materialnej i duchowej wszystkim potrzebującym. Choć trwają wciąż jeszcze prace remontowe dom już tętni życiem. Trwa tu m.in. całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

W ubiegłym roku podczas świętowania budynek odwiedziło kilkaset osób, zwiedzając, poznając plany i rozmawiając z wolontariuszami.

Świętowanie w Domu Miłosierdzia rozpocznie się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka, o godz. 13.30. W godzinie Miłosierdzia odmówiona zostanie Koronka

Wieczorem organizatorzy zapraszają do amfiteatru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama