Charakterystyczne muszle wskazujące drogę św. Jakuba zawiodą pielgrzymów także do Komorowa.
Zakończył się pierwszy etap znakowania nowego odcinka międzynarodowego szlaku pielgrzymkowego wiodącego do grobu św. Jakuba Apostoła w hiszpańskiej Composteli.
Wędrując za charakterystycznymi żółtymi muszelkami można dotrzeć do Komorowa, do XV-wiecznego kościoła, który we wrześniu ubiegłego roku został włączony do Pomorskiej Drogi św. Jakuba.
Pierwszy etap prac obejmował rozmieszczenie na wspomnianym odcinku kilkunastu głazów, na których uprzednio namalowano symbol szlaku: żółtą muszlę na niebieskim tle. Kamienie stanęły wzdłuż leśnego duktu, w części pokrywającego się z już istniejącą, ścieżką konną. Jeszcze tegorocznej wiosny znakowanie szlaku zostanie dokończone - w wybranych miejscach pojawią się drogowskazy kierujące pielgrzymów do Komorowa i jego XV-wiecznej świątyni oraz ułatwiające poruszanie się po szlaku tabliczki z wizerunkiem muszli.
Całość 5-kilometrowego odcinka pomyślana została w taki sposób, by stworzyć pętlę łączącą między innymi wsie: Drzeńsko, Komorowo, Krąg oraz Laski. Dzięki temu, w ramach Pomorskiej Drogi Św. Jakuba powstanie zamknięty, lokalny odcinek turystyczno-krajoznawczy z licznymi atrakcjami nie tylko dla miłośników pielgrzymowania. Do najciekawszych, znajdujących się na trasie lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie należą świątynie w Komorowie i Drzeńsku, Zamek Podewilsów w Krągu, unikatowy dwór w stylu art-deco (Komorowo), pozostałości poniemieckiej nekropolii w sąsiadującym z Drzeńskiem lesie oraz cmentarzysko megalityczne sprzed 5 tys. lat w Borkowie.