GN 23/2021 Archiwum

Jan Paweł II jest już w Drawsku

W Godzinie Miłosierdzia, do kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pomorskim, wniesiono jego relikwie.

Chcieliśmy, aby w dzień kanonizacji wydarzyło się u nas coś szczególnego. Mamy w kościele ołtarz, w którym jest obraz Jezusa Miłosiernego i są także są relikwie św. Faustyny. Pomyślałem, że skoro jest obraz "Jezu ufam Tobie" i jest Faustyna, to zdecydowanie brakuje Jana Pawła II - mówi ks. Wojciech Gappa, proboszcz

- Napisałem prośbę do kard. Stanisława Dziwisza. Długo nie było odpowiedzi, więc zadzwoniłem. Powiedziano mi, że relikwie będą dopiero po kanonizacji. Zadzwoniłem drugi raz, aby zapytać o konkretną datę, ale okazało się, że w drodze wyjątku dostaniemy relikwie jeszcze przed kanonizacją. Przywiozłem je w poniedziałek po Niedzieli Palmowej - opowiada duszpasterz nie kryjąc radości.

W Niedzielę Miłosierdzia, w dzień kanonizacji papieża-Polaka, mieszkańcy Drawska Pomorskiego mogli uczcić jego relikwie. Niektórzy czynili to z wielkim wzruszeniem.

Warto przypomnieć, że Jan Paweł II od roku 1997 jest Honorowym Obywatelem Drawska Pomorskiego. Na terenie miasta rośnie też Dąb Jana Pawła II, natomiast na niewielkiej polanie nad brzegiem rzeki Drawy stoi pomnik upamiętniający spływy kajakowe Karola Wojtyły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama