Nowy numer 29/2021 Archiwum

Karta Seniora w Kołobrzegu

W Urzędzie Miasta przedstawiono szczegółowo tę inicjatywę.

20 partnerów włączyło się w program Karta Seniora w Kołobrzegu. Jest on skierowany do osób po 65 roku życia. Dzięki posiadaniu takiej Karty osoby starsze będą mogły korzystać z promocji i ulg m.in. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, w Regionalnym Centrum Kultury czy w Muzeum Oręża Polskiego. Do projektu włączył się także Miejski Klub Sportowy „Kotwica Kołobrzeg” oraz przedsiębiorcy.

Program działa od 10 maja. Są już pierwsi seniorzy, którzy otrzymali Karty. - Dla wszystkich mieszkańców Kołobrzegu to bardzo radosna wieść. Emerytury mamy niewielkie i nie ukrywam, że bardzo czekałam na tę inicjatywę - mówi Daniela Stępień. - Najbardziej podoba mi się oferta basenu i różnych ćwiczeń. Tak naprawdę jeszcze nie zdążyłam przejrzeć całej, ale atrakcji jest sporo. To ważne, bo dzięki Karcie Seniora będziemy chętniej wychodzić z domu. Jak się nie pracuje, to człowiek bardzo potrzebuje, żeby gdzieś wyjść i spotkać się z ludźmi. Po prostu zrobić coś dla siebie - przyznaje.

Podobnego zdania jest Zdzisław Borowik. - Inicjatywa godna poparcia. Warto, żeby była też w innych miastach. Do tej pory chodziłem normalnie na zakupy czy czasem na basen, ale teraz to będzie mniejszy wydatek. Dla seniora finansowe sprawy są bardzo ważne, bo niektórzy mają naprawdę małe emerytury, więc te rabaty, które czasem są naprawdę spore, to duże udogodnienie - wyjaśnia.

Wnioski o Kartę Seniora dostępne są w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta. Można je także pobrać z internetu. Wyrobienie Karty jest bezpłatne. W czasie korzystania z ulg należy mieć przy sobie dowód osobisty, gdyby któryś z partnerów projektu chciał zweryfikować, czy dana osoba jest rzeczywiście posiadaczem Karty.

W Kołobrzegu jest ok. 8 tys. osób w wieku powyżej 65 roku życia. To prawie 20 proc. całej populacji.

Więcej informacji tutaj

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama