Nowy numer 33/2018 Archiwum

Triduum w Szczecinku

W Szczecinku przygotowanie do Pięćdziesiątnicy trwało aż trzy dni. Od czwartku do soboty wierni przychodzili do kościoła Mariackiego.

Szczecineckie triduum stało się już miejscową tradycją. Tym razem, przewodnikiem trzydniowego przygotowania był o. Piotr Włodyga, benedyktyn ze Starego Krakowa.

Tematyka konferencji dotyczyła człowieczeństwa, a dokładnie męskości i kobiecości według zamysłu Bożego. To ważne tematy w czasach, kiedy podważa się podstawowe prawdy dotyczące natury ludzkiej.

Zwieńczeniem przygotowania było sobotnie nocne czuwanie, które rozpoczęło się Mszą św. o godz. 21. Modlitwa trwała potem jeszcze do północy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma