Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rozmodleni strażacy

Sianowscy strażacy dziękowali podziękowali Panu Bogu za opiekę w ich pracy.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem pt. „Etyka w służbie”, który wygłosił ks. mł. bryg. Ryszard Szczygieł, kapelan Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych województwa zachodniopomorskiego. Myślą przewodnią wykładu była postawa strażaka ratownika w akcji i poza służbą.

Po wykładzie strażacy modlili się przed Najświętszym Sakramentem. Nie zapomnieli też o swoim patronie, św. Florianie, którego relikwie towarzyszyły im w czasie dnia skupienia.

Po adoracji odbyła się Msza św., której przewodniczył ks. R. Szczygieł, a po niej strażacy uczcili relikwie św. Floriana. Całość przygotował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Sianowie.

Był to pierwszy dzień skupienia sianowskich strażaków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma