Nowy numer 49/2020 Archiwum

O Panu Bogu na urlopie

Już po raz dziewiąty w naszej diecezji odbędą się wakacyjne ewangelizacje wioskowe.

Jeśli ktoś już planuje urlop i ciągle zastanawia się, jak dobrze go spędzić, jest propozycja, która pozwala doświadczyć czegoś dla siebie, dając wiele innym. Rusza kolejna edycja tzw. ewangelizacji wioskowych. Podczas tygodnia ewangelizatorzy chodzą po domach i rozmawiają z mieszkańcami. Organizują zabawy dla dzieci i młodzieży, odwiedzają chorych i samotnych. Zapraszają na wspólne modlitwy, ogniska, a przede wszystkim na Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu.

W tym roku organizatorzy proponują następujące terminy ewangelizacji w kilku wiejskich parafiach diecezji: 29 czerwca - 6 lipca; 6 -13 lipca; 13 - 20 lipca; 20 - 27lipca; 27 lipca - 3 sierpnia; 3 - 10 sierpnia; 10 - 17 sierpnia; 17 - 24sierpnia; 24 - 31 sierpnia.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą dzielić się z innymi doświadczeniem Boga w swoim życiu. W skład ekipy ewangelizacyjnej wchodzi ksiądz oraz ok. sześć osób (świeccy, klerycy, siostry zakonne). Organizatorzy zachęcają do nadsyłania zgłoszeń na wybrany tydzień wakacji. W każdej grupie potrzebna jest osoba grająca, dlatego warto zaznaczyć w zgłoszeniu umiejętność gry na jakimś instrumencie.

Okazją do przygotowania się będzie weekend 20-22 czerwca, który odbędzie się w Domu Miłosierdzia. Będzie to wprowadzenie do ewangelizacji wioskowej.

Zgłoszenia: ewangelizacja777@gmail.com, tel: 660 539 514.

Szczegółowe informacje dotyczące inicjatywy można znaleźć tutaj

Wkrótce rusza też ewangelizacja nadmorska. Więcej na ten temat tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama