Między Świętymi Górami

Można jeszcze wziąć udział w kolejnych edycjach Pielgrzymek Świętych Gór, które pod koniec czerwca wyruszają z Koszalina i ze Szczecinka.

Celem obu pielgrzymek jest Święta Góra Polanowska, gdzie od XIV do końca XVI wieku istniało znane miejsce kultu maryjnego.

W wyniku reformacji polanowskie sanktuarium przez dłuższy czas nie istniało. W latach 70-tych XX wieku powoli zaczęła odradzać się tradycja pielgrzymowania na Świętą Górę. Jednak dopiero na początku XXI wieku powstała tam franciszkańska pustelnia dedykowana Matce Bożej Królowej Niebios, która otworzyła nowy rozdział w historii tego miejsca.

Już 20 czerwca rozpoczyna się pielgrzymowanie ze Szczecinka. Na górze zwanej „Tron Maryi” (Marientron) w średniowieczu był klasztor Augustianów Eremitów i miejsce kultu maryjnego. Obecnie nie ma tam żadnych materialnych śladów po klasztorze, jednak pamięć o tradycji sprzed wieków, stała się okazją do organizowania pielgrzymek.

Wyjście szczecineckiej pielgrzymki 20 czerwca o godz. 10.30 spod kościoła pw. Ducha Świętego. O godz. 11.00 Msza św. na górze "Tron Maryi". Wszelkie informacje i zapisy u br. Józefa Kolendo, tel. 532 229 979.

Między Świętymi Górami   Trasa pielgrzymki z Koszalina: 200-letnia aleja bukowa przed Polanowem. ks. Wojciech Parfianowicz /GN Koszalińska pielgrzymka na Górę Polanowską wyrusza 21 czerwca z Góry Chełmskiej. Jej organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Jak podkreślają organizatorzy, pielgrzymka Świętych Gór, oprócz tego, że jest oczywiście formą rekolekcji w drodze, ma także wymiar krajoznawczy. Jej trasa jest bowiem wyjątkowo malownicza i prowadzi przez mało znane zakątki diecezji. Czerwcowa pielgrzymka nie jest też zbyt długa - to zaledwie 40 km i w sumie ok. 30 godzin poza domem.

Pielgrzymka rozpoczyna się 21 czerwca Mszą św. na Górze Chełmskiej o godz. 12.00. Wszelkie informacje u Pawła Marsickiego, tel. 692 175 690

Obie pielgrzymki: ze Szczecinka i z Koszalina, spotykają się na Świętej Górze Polanowskiej 22 czerwca na Mszy św. o godz. 15.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..