Nowy numer 48/2020 Archiwum

Św. Jan Paweł II w CEF

W Koszalinie są już trzy miejsca, gdzie można uczcić relikwie świętego papieża. Teraz jest to możliwe także w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym.

Uroczyste wniesienie relikwii do kaplicy CEF, której patronuje św. Jan Paweł II, odbyło się na zakończenie rekolekcji kapłańskich. Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

- Dzisiejsza uroczystość to można powiedzieć postawienie kropki nad i, jeśli chodzi o budowę tego domu. Te relikwie są znakiem widzialnym obecności patrona tego miejsca. Mam nadzieję, że Jan Paweł II będzie nam błogosławił, a relikwie, będą przypomnieniem jego osoby i nauczania - cieszy się ks. dr Andrzej Wachowicz, dyrektor placówki.

Na koniec Mszy św. kilkudziesięciu kapłanów, którzy ją koncelebrowali razem z biskupem, uczciło relikwie świętego.

Św. Jan Paweł II w CEF   Kraków, 5 maja: kard. Stanisław Dziwisz przekazuje relikwie ks. Andrzejowi Wachowiczowi, dyrektorowi CEF Tadeusz Warczak Pierwszym miejscem w stolicy diecezji, gdzie pojawiły się relikwie św. Jana Pawła II było sanktuarium na Górze Chełmskiej. 1 czerwca 2014, czyli w kolejną rocznicę wizyty papieża w Koszalinie, relikwie uroczyście wniesiono także do kościoła pw. Ducha Świętego. W jednym i w drugim miejscu relikwiarze zawierają kroplę krwi świętego. Inaczej jest w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym, dla którego kard. Stanisław Dziwisz podarował relikwie z włosów Jana Pawła II.

Warto przypomnieć, że Centrum Edukacyjno-Formacyjne zostało poświęcone 18 października 2005 roku przez kard. Christopha Schönborna, arcybiskupa Wiednia.

22 października 2011 roku bp Edward Dajczak wydał dekret o nadaniu domowi i kaplicy patronatu Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama