Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Muzyka w Katedrze

Pod taką nazwą w Kołobrzegu rozpoczyna się 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Koncerty odbywać się będą przez całe wakacje.

Impreza od lat przyciąga nie tylko melomanów, ale także tych, którzy chcą odpocząć od turystycznego zgiełku nadmorskiego kurortu.

Klimat kołobrzeskiej Bazyliki, odpowiednio dobrany program oraz wybitni polscy wykonawcy, dają możliwość spędzenia wieczoru nieco inaczej.

Festiwal nawiązuje do dawnych tradycji muzycznych Kołobrzegu, wywodzących się z końca XIX i początków XX wieku. Już wtedy miasto słynęło nie tylko jako kurort przyciągający turystów, ale było także centrum kultury muzycznej.

Największym powodzeniem cieszyły się koncerty w kolegiacie, dlatego to właśnie ona została wybrana na miejsce festiwalowych spotkań. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęli: Marek Hok - poseł RP, Janusz Gromek - prezydent Kołobrzegu oraz bp Edward Dajczak - ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski.

Koncerty odbywają się przez całe wakacje, aż do 28 sierpnia, w każdy czwartek (z wyjątkiem 14 sierpnia) o 20.30. Bilety (w cenie 25 zł - normalny, 20 zł - ulgowy) można kupić na godzinę przed koncertem przed wejściem do Bazyliki lub przez cały tydzień w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta przy ul. Solnej 1.

Szczegółowe informacje na temat programu festiwalu można znaleźć TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma