Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sztuka, media i kultura w Darłówku przejdź do galerii

Spotkania autorskie, prezentacje filmów i rozmowy z ich twórcami, koncerty, a także szansa na pogawędkę ze znanymi i lubianymi osobistościami świata mediów i kultury – do niedzieli w Darłówku trwa Bałtyk Festiwal – media i sztuka.

Na tegoroczną, czwartą edycję popularnej imprezy przygotowanej przez darłowski samorząd i Radio Koszalin, przyjechało pół setki gości: autorów książek, dziennikarzy i artystów. Festiwal to zarówno spotkania autorskie jak i mnóstwo innych działań.

- To weekend z kulturą w wydaniu wakacyjnym, plażowym, a więc na luzie - zaprasza Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.

Wśród zaproszonych gości, z którymi można porozmawiać nie tylko podczas oficjalnych spotkań, są m.in. ks. Adam Boniecki, Stanisław Tym, Henryk Sawka, Wojciech Jagielski, Robert Więckiewicz, prof. Jerzy Bralczyk czy Danuta Wałęsa, która wczoraj oficjalnie otworzyła darłowski festiwal. Podczas pierwszego dnia imprezy opowiadała również o swojej książce. W bogatym maratonie spotkań była okazja do spotkania m.in. ze Stanisławem Tymem, Mariuszem Szczygłem, Jackiem Hugo-Baderem, Zofią Kucówną i wieloma innym znanymi osobami.

Na dziś zaplanowano m.in. dzień z polskim reportażem, z Darłówka będzie także nadawana kultowa Lista Przebojów Programu III, prowadzona przez Marka Niedźwieckiego. Także w sobotę redaktorzy „Trójki” będą nadawać na żywo z darłowskiej plaży, a wieczór zdominuje twórczość Andrzeja Wajdy. Wojciech Pszoniak i Jerzy Radziwiłłowicz opowiedzą, jak się gra u Wajdy, Robert Więckiewicz, jak grał Wałęsę, a Janusz Głowacki jak pisał scenariusz.

W niedzielę zaś uczestnicy festiwalu będą świętować urodziny znanego językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka. Imprezę zakończy wspólne oglądanie finału Mistrzost Świata w Brazylii.

Miasteczko festiwalowe jest zlokalizowane w nadmorskiej dzielnicy Darłowa – Darłówku Wschodnim, na plaży koło hotelu Apollo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama