Nowy numer 48/2020 Archiwum

Znowu będzie Lot dla Życia

Pasjonaci motoparalotni chcą ponownie polecieć ze Skrzatusza do Częstochowy.

Piotr Kucharski, mieszkaniec Piły, już po raz drugi organizuje pielgrzymkę na motoparalotniach na Jasną Górę.

Podobnie jak przed rokiem, weźmie w niej udział ok. 10 pilotów oraz obsługa naziemna, w sumie ponad 20 zapaleńców.

Pielgrzymka jest wyrazem poparcia dla wszelkich form walki o szacunek do życia, od poczęcia do naturalnej śmierci. Organizatorzy chcą, aby przy okazji tej nietypowej wyprawy jak najwięcej mówiło się o tym ważnym problemie. Będą też modlić się za wszystkich, którzy działają na tym polu. W tym roku chcą duchowo wesprzeć m.in. prof. Bogdana Chazana.

- Chcemy pokazać nasze uznanie dla lekarzy, którzy nie boją się stanąć w obronie życia. To jest dla mnie niepojęte, jak można zwalniać z pracy człowieka tylko za to, że nie chciał zabić innego człowieka. Z drugiej strony, są politycy, którzy dopuszczają się różnych skandalicznych rzeczy i nie dzieje się z nimi nic. Wszystko jest wywrócone do góry nogami - mówi Piotr Kucharski, pilot, organizator wyprawy.

Pierwsza edycja pielgrzymki w roku 2013 zakończyła się połowicznym sukcesem. Pilotom udało się dolecieć jedynie do Lichenia, skąd, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, musieli poruszać się już tylko samochodami.

Znowu będzie Lot dla Życia   Piotr Kucharski przed sanktuarium w Skrzatuszu ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość - Jak się Matce coś obieca, to słowa trzeba dotrzymać, więc w tym roku chcemy dokończyć to, czego nie udało nam się dokonać ostatnim razem - zapewnia Piotr Kucharski.

W tym celu organizatorzy Lotu dla Życia, chcąc uniknąć zeszłorocznych problemów, nie wyznaczają dokładnej daty wylotu. Czekają na sprzyjające prognozy pogody i chcą wybrać jeden weekend w lipcu lub w sierpniu, kiedy na pewno da się polecieć.

Pielgrzymka będzie miała cztery etapy, które zostaną zrealizowane w dwa dni. Każdego dnia odbędą się zatem dwa loty: rano i wieczorem, czyli wtedy, kiedy panują najlepsze warunki dla motoparalotni.

Organizatorzy Lotu dla Życia połączyli się w tym roku z inicjatywą rowerową Rajd dla Życia. Kilka grup wyruszyło już z różnych miejsc w Polsce, aby mówić o problemie obrony życia i modlić się w tej intencji. Więcej informacji o inicjatywie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama