Nowy numer 42/2020 Archiwum

Sierpień pod znakiem pielgrzymek

Zapraszamy na pielgrzymkę rodzin oraz dwie pielgrzymki trzeźwości.

XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości rozpocznie się 2 sierpnia o 9.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Stamtąd uczestnicy wyruszą na Górę Chełmską. W tym czasie poszczególne duszpasterstwa będą prowadzić modlitwę, m.in. Drogę Krzyżową. Po dotarciu do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej odbędą się konferencja i śpiew uwielbienia.

O 13.00 rozpocznie się Msza św., które będzie przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. Po zakończeniu Eucharystii organizatorzy zapraszają na wspólny posiłek oraz festyn z loterią fantową. Odbędą się też mityng AA oraz spotkania parafialnych apostolatów trzeźwości z poszczególnych diecezji.

To nie koniec sierpniowych pielgrzymek na Górę Chełmską. 15 sierpnia odbędzie się XVIII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Spotkanie rozpoczyna się o 10.00 czuwaniem rodzin. O 12.00 Msza św., której będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Tradycyjnie już po Eucharystii odbędzie się festyn rodzinny.

Miesiąc trzeźwości zakończy XIII Regionalna Pielgrzymka Trzeźwości z Polanowa na Świętą Górę Polanowską. Odbędzie się ona w niedzielę 31 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Polanowie. Stamtąd pątnicy wyruszą na Świętą Górę Polanowską, na której o 15.00 wezmą udział w Mszy św. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają na wspólny posiłek, mityng AA i spotkania parafialnych apostolatów trzeźwości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama