GN 24/2018 Archiwum

Godzina "W"

Jutro o godz. 17 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe, przypominając o powstaniu, do którego 70 lat temu zerwała się Warszawa. Do uczczenia rocznicy zapraszają także rekonstruktorzy historyczni.

W nadmorskich Dąbkach członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Moto Military" przygotowują wystawę oraz widowisko historyczne. Od godz. 15 do 19 będzie można także zapoznać się z umundurowaniem i uzbrojeniem powstańczym, obejrzeć zabytkowe pojazdy wojskowe oraz pośpiewać żołnierskie piosenki.

- Wakacje nie zwalniają nas z obowiązku pamiętania o tym wydarzeniu, a taka plenerowa inscenizacja to doskonała lekcja historii i patriotyzmu - zaprasza Rafał Semołonik, jeden z rekonstruktorów biorących udział w akcji.

Także w Koszalinie rekonstruktorzy zapraszają do uczczenia rocznicy widowiskiem historycznym i popołudniem poświęconym wspominaniu warszawskiego zrywu. Jak informują organizatorzy z Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii "Perun" oraz Związku Harcerstwa Polskiego, planowana jest budowana powstańczej barykady, zmiana ulic na warszawskie i rozdawanie ulotek. "Powstańcza barykada" stanie na ul. Dworcowej, w pobliżu pomnika gen. Sikorskiego. Przeprowadzona zostanie również gra miejska o tematyce powstańczej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma