Nowy numer 25/2018 Archiwum

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, na Górę Chełmską przyjedzie kilka tysięcy osób z całej diecezji.

W tym roku pielgrzymka odbywa się pod hasłem: "Rodzina wierna Synowi Bożemu".

Oprócz wymiaru religijnego, spotkanie jest także okazją do radosnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Przewidziane są atrakcje dla dzieci, gorący posiłek, kiermasz książek.

W odczytanym 10 sierpnia w parafiach komunikacie bp Edward Dajczak zaprosił wszystkich wiernych diecezji do udziału w tym wydarzeniu:

"Troszcząc się o rodzinę, Kościół jednocześnie przypomina, że małżeństwo - jako nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety - jest fundamentem istnienia rodziny i społeczeństwa. XVIII Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Górę Chełmską jest wyjątkową okazją do dawania świadectwa, że rodzinę buduje się z Chrystusem w oparciu o Boże przykazania. Jest momentem modlitwy za nasze rodziny, za małżonków, za dzieci, za te rodziny, które przeżywają pięknie swoją miłość, i za te, które doświadczają kryzysów. To również sposobność, aby się modlić za tych, którzy ustanawiają prawa w naszej ojczyźnie, aby były one zgodne z Bożym prawem".

Program pielgrzymki:

  • 9.30 - nabożeństwo różańcowe
  • 10.00 - konferencja, którą wygłosi bp Edward Dajczak
  • 11.00 - koncert ewangelizacyjny - Poldek Twardowski (więcej informacji o artyście TUTAJ)
  • 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego
  • 14.00 - Festyn rodzinny: coś dla ciała: grill, żurek, lody, domowe ciasta, kawa, herbata; coś dla ducha: kiermasz książek, pamiątki; na leśnym stadionie: gry, zabawy, konkursy dla dzieci i całych rodzin
  • 16.00 - nieszpory maryjne, które zakończą pielgrzymkę.

Jednym z patronów medialnych pielgrzymki jest "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma