Nowy numer 24/2018 Archiwum

Na duchowym poligonie

72 ministrantów uczestniczy w rekolekcjach w Bornem Sulinowie. To już IV edycja wakacyjnego wypoczynku dla młodszej części liturgicznej służby ołtarza.

Oprócz modlitwy i codziennej Eucharystii, chłopcy uczestniczą w prawdziwie wojskowym życiu. Jazda gąsienicowym transporterem pływającym, zwiedzanie podziemnych bunkrów czy zajęcia z orientacji w terenie - to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali organizatorzy.

Program duchowy rekolekcji opiera się na siedmiu darach Ducha Świętego. - Jestem tu po raz drugi. To świetny czas modlitwy i zabawy. Przecież ministrant to też żołnierz Pana Jezusa - mówi Łukasz Urban z Kalisza Pomorskiego.

- Rekolekcje przygotowane są przede wszystkim z myślą o ministrantach z małych miejscowości naszej diecezji, gdzie czasami trudno jest wziąć udział w zorganizowanym wypoczynku - dodaje ks. Andrzej Zaniewski, prowadzący rekolekcje.

We wtorek uczestników rekolekcji odwiedził bp Paweł Cieślik. Były modlitwy, rozmowy i oczywiście... wojskowe pieśni.

Rekolekcje odbywają się w Szkole Podstawowej im. J. Nowaka-Jeziorańskiego. Biorą w nich udział chłopcy z klas IV-VI. Rozpoczęły się 12 sierpnia, a zakończą się pojutrze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma