GN 24/2018 Archiwum

Pełen tornister, pełen uśmiech

Zapoczątkowana pięć lat temu ogólnopolska akcja „Tornister pełen uśmiechów” już po raz trzeci odbyła się także w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. 


W tym roku Caritas diecezjalna kupiła 1038 tornistrów, które trafiły do tyluż dzieci w 43 parafiach. Przez całe wakacje ludzie dobrej woli wypełniali tornistry przyborami, składającymi się na tzw. wyprawkę szkolną. Na zakup ponad tysiąca plecaków Caritas diecezjalna przeznaczyła ponad 20 tys. zł. Było to możliwe, bo ich producent również włączył się w akcję i zaproponował preferencyjną cenę. Centrala Caritas przeznaczyła też kolejne 20 tys. zł na dofinansowanie wyprawek. Za koordynację akcji wypełniania zakupionych przez Caritas tornistrów odpowiedzialne były parafialne zespoły Caritas.
Jak podaje CBOS, w zeszłym roku rodzice musieli wydać na jedną wyprawkę przeciętnie ponad 800 zł. Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, dochód w ponad 700 tys. rodzin, które otrzymują pomoc socjalną, nie przekracza 400 zł na osobę.


« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma