Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jan Paweł II w Skrzatuszu

Kard. Stanisław Dziwisz podarował skrzatuskiemu sanktuarium relikwie z krwi św. Jana Pawła II.

Ich przekazanie odbyło się w krakowskiej siedzibie arcybiskupów przy ul. Franciszkańskiej. 

- Kardynał był żywo zainteresowany naszym sanktuarium i tym, co się wokół niego ostatnio dzieje. Podarowałem mu pamiątkową klepkę ze starej posadzki oraz najnowszy album fotograficzny o Skrzatuszu. Obecnie przygotowujemy specjalny relikwiarz, w którym będziemy przechowywać otrzymane właśnie relikwie z krwi świętego, a także piuskę i różaniec, które już od kilku lat są w naszym diecezjalnym sanktuarium - mówi ks. Tomasz Jaskółka, kustosz.

Karol Wojtyła, jeszcze jako kardynał, odwiedził sanktuarium w Skrzatuszu w lipcu 1978 roku. Brał wtedy udział w spływie kajakowym po rzece Rurzycy. 18 września 1988 roku, w jego imieniu, już jako Następcy św. Piotra, cudowną Pietę przyozdobił koronami papieskimi kard. Józef Glemp, ówczesny prymas Polski. Jan Paweł II modlił się ponownie przed cudowną Pietą 1 czerwca 1991 roku, podczas wizyty w Koszalinie. Z okazji papieskiej wizyty rzeźba została wtedy przewieziona do stolicy diecezji i była obecna przy ołtarzu podczas Mszy św. na placu przed kościołem pw. Ducha Świętego.

Przy okazji wrześniowego odpustu w Skrzatuszu będzie można oddać cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma