Koszalińsko-Kołobrzeski

Zapraszam do Skrzatusza!

Słowo bp. Edwarda Dajczaka przed wrześniowymi uroczystościami w Skrzatuszu.

Siostry i Bracia!

Sanktuarium w Skrzatuszu to święte miejsce naszej diecezji, w którym Maryja, trzymająca i przekazująca nam Jezusa, mówi o największej miłości Boga, którą On obdarowuje każdego bez wyjątku człowieka. Skrzatuska Pieta jest niezwykle wyrazistym i przejmującym znakiem miłości Jezusa ukrzyżowanego, miłości miłosiernej, uwalniającej od grzechu i wszelkiego zła, przywracającej nam godność i piękno.

Maryja trzymająca w swoich ramionach Jezusa odsłania nam również niezwykłą wielkość człowieka, który pozwolił Bogu być obecnym w całym jego życiu. Od jej "fiat" - przez życie i krzyż Jezusa, aż po zmartwychwstanie i obdarowanie Duchem Świętym - Maryja trwa wiernie przy Jezusie i Jego uczniach.

Pielgrzymka naszej diecezji i udział w uroczystościach odpustowych w sanktuarium to obecność w miejscu, w którym miłość Jezusa i Maryi jest wręcz dotykalna. Od XVI wieku sanktuarium jest miejscem cudów przemiany człowieka, jego odradzania się mocą otrzymywanych łask, miejscem nawróceń i uzdrawiania ludzkich serc.

Zapraszam do tego niezwykłego sanktuarium, które - odnowione - oczarowuje teraz na nowo swoim pięknem i pomaga w najgłębszych duchowych przeżyciach. Jest w tym dziele odnowienia świątyni i budowy Domu Pielgrzyma wiele modlitw i ofiar materialnych wielu diecezjan, za które dzisiaj chcę Wam wszystkim z całego serca podziękować!

Kochani Diecezjanie, podarujcie Bogu i Maryi jeden pielgrzymi dzień, abyśmy mogli przeżyć wspaniałą wspólnotę wiary, razem ucieszyć się odnowionym sanktuarium i by Bóg mógł Was obdarować obfitością swoich łask.

Zapraszam na sobotę 20 września od godz. 13 naszą wspaniałą młodzież, dającą tak piękne świadectwo wiary i radosnej wspólnoty młodego Kościoła.

W niedzielę 21 września o godz. 10 rozpoczniemy nasze diecezjalne uroczystości programem słowno-muzycznym „Madonny Pomorza”, adoracją Najświętszego Sakramentu, a o godz. 12 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia.

Wszystkim Diecezjanom, a szczególnie wybierającym się w drogę pielgrzymom, z serca błogosławię.

Wasz biskup

+ Edward Dajczak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..