Nowy numer 29/2021 Archiwum

Przedszkole na dobry start przejdź do galerii

Bp Edward Dajczak pobłogosławił nowo utworzone niepubliczne przedszkole, które w malutkiej Leżenicy otworzyło pilskie Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas.

- Stworzenie tego miejsca nie było proste. Trzeba było odnowić pomieszczenia, zakupić wyposażenie, a jako że przedszkole jest integracyjne, także pokonać przeszkody architektoniczne. W znacznej mierze w kosztach dostosowania budynku dla dzieci partycypowała Caritas diecezjalna, a naszymi partnerami przy realizacji tego dzieła była gmina Szydłowo i Wielkopolski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji – wyjaśnia ks. Zych.

- Cieszę się, że taki pomysł jest realizowany na terenie naszej gminy, w naszym obiekcie oddanym diecezji w użytkowanie. Mam nadzieję, że będzie się rozwijać i przez lata służyć najmłodszym mieszkańcom. To strzał w dziesiątkę nie tylko jeśli chodzi o wykorzystanie obiektu. Przedszkole stwarza dzieciom szansę na dobrą edukację wśród rówieśników, a dzięki temu i rodzice mają większe możliwości - przyznaje Dariusz Chrobak, wójt gminy Szydłowo.

Goście, którzy odwiedzili leżenickie przedszkole, przywieźli życzenia i prezenty. Maluchy, świeżo pasowane na przedszkolaków przez ks. Tomasza Rodę, dyrektora diecezjalnej Caritas, odwdzięczyły się krótkim występem.

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama