Nowy numer 25/2021 Archiwum

Przedszkole na dobry start przejdź do galerii

Bp Edward Dajczak pobłogosławił nowo utworzone niepubliczne przedszkole, które w malutkiej Leżenicy otworzyło pilskie Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas.

- Ważne, żeby dzieci znajdowały tu taki klimat, w którym pięknie wyrasta się na człowieka. Im więcej miłości dostanie się w dzieciństwie, tym większa szansa, że wyrośnie na dorosłego człowieka, który umie kochać - mówi bp Dajczak, który dzisiaj życzył maluchom i ich wychowawcom dobrego roku szkolnego.

Leżenickie przedszkole to kolejne dzieło edukacyjne pilskiego Centrum.

- W obydwu przedszkolach, pilskim nr 1 i nowym nr 2 w Leżenicy, obejmujemy opieką około 200 dzieci - mówi ks. Leonard Zych, dyrektor Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas pw. Matki Bożej z Lourdes w Pile.

Nowo utworzona placówka integracyjna powstała w małej wsi, zapewniając najmłodszym mieszkańcom gminy Szydłowo oprócz opieki bardzo bogatą ofertę edukacyjną.

Docelowo opiekę ma znaleźć tutaj 25 maluchów, w tym przewidziane jest miejsce również dla trójki dzieci niepełnosprawnych, które zapewniony będą miały bezpłatny dowóz do placówki.

Przez najbliższy rok, w ramach unijnego projektu, obok realizacji programu dla 3- i 4-latków, są zajęcia z języka angielskiego, rytmiki, ćwiczenia korekcyjne, zajęcia z muzyko- i dogoterapii. Dodatkowymi atrakcjami będą wyjazdy czy spotkania integracyjne.

Dzieci z leżenickiego przedszkola korzystają ze wszystkich zajęć bezpłatnie.

- To bardzo cenne dla ludzi ze środowisk popegeerowskich, bo ta oferta nic ich nie kosztuje, a jest dużą szansą dla najmłodszych - dodaje ks. Zych.

Przedszkole powstało w budynku, w którym dawniej mieściła się szkoła. Teraz sprawnie działają tutaj Warsztaty Terapii Zajęciowej, również prowadzone przez pilskie Centrum.  

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama