Nowy numer 24/2021 Archiwum

Biblijny maraton

W Białogardzie mieszkańcy przez kilka godzin czytali Ewangelię według św. Łukasza. Zakończyły się 12. Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Akcja pod nazwą "Białogardzianie czytają Pismo Święte" odbyła się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wybrane osoby od godz. 9 do 17.30 czytały kolejne fragmenty Ewangelii przeplatane muzyką. Przez cały czas w kościele trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

Organizatorom udało się znaleźć 28 czytających. Wśród nich byli m.in. burmistrz, kilku radnych, nauczyciele, osoby związane z różnymi ruchami religijnymi, młodzież.

Z frekwencją słuchaczy bywało różnie. W niektórych godzinach w kościele było kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób. Innym razem słuchających można było policzyć na palcach jednej ręki.

- Hasłem tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej były słowa św. Jana Pawła II: "Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi". Doszliśmy do wniosku, że przybliżenie treści Ewangelii to jest właśnie jeden ze sposobów wcielenia tego hasła w życie - mówi Jolanta Drachal z Akcji Katolickiej.

Mszy św. na zakończenie 12. Dni Kultury Chrześcijańskiej przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama