Nowy numer 24/2021 Archiwum

Młodość opanowała Skrzatusz przejdź do galerii

Mszą św. koncelebrowaną przez ponad 100 kapłanów zakończyło się doroczne święto młodzieży diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Do Skrzatusza zjechali jak co roku w przeddzień odpustu diecezjalnego i na cały dzień opanowali sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Z całej diecezji było ich ponad 5 tysięcy.

- Ile razy dzisiaj, w tym namiocie, w sanktuarium, w konfesjonałach, padały słowa o tym, jak bardzo Bóg nas kocha? Bez tej miłości nie mamy siły. W ostateczności to miłość decyduje o tym, czy możemy zmienić coś w swoim życiu. Ale nie jest to byle jaka miłość. Taka, jaką On nas umiłował - przypominał młodym bp Edward Dajczak, który przewodniczył Mszy św. kończącej spotkanie.

- Bez trudu dzisiaj potrafimy wysłać człowieka w kosmos, a bywa, że w jednym domu mieszkają ludzie, którzy nie potrafią znaleźć drogi do siebie. Tyle mówimy o cywilizacji, rozwoju, technologii, a tak niewiele o tym, jak być człowiekiem dla drugiego człowieka. To, co nazywamy naszą tożsamością, bierze się z głosu Jezusa. Życie bierze się z Jego słowa - mówił hierarcha.

Bp Dajczak podkreślał mocno, że Bóg nie jest pustą frazą, ideą, ale jest Bogiem żywym i dającym życie. - Kiedy Bóg jest piękną ideą, pojęciem, trudno Go kochać. Idee mogą zapalać, czemu nie, ale jak dać życie idei? - pytał młodych.

- Chcę was dzisiaj prosić, żebyście zapamiętali, ile słów dzisiaj powiedział wam Jezus, że człowiek czerpiący z Niego życie jest wspaniały, piękny. I że dzisiaj od tego ołtarza, kiedy diakon czytał słowa Jezusa, że to są Jego siostry i bracia, to Jego wyciągnięta ręka skierowana była do nas. Wywieźcie to stąd, jak skarb najcenniejszy - prosił ich także.

Wielkiej modlitwy młodego Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego nie zakłóciła nawet płatająca figla elektryczność. Każdą awarię przyjmowano oklaskami. Nie zabrakło także oklasków dla Jezusa i Jego Matki.

Na zakończenie Mszy św. biskup zaprosił młodych, by razem z nim co środa o godz. 21 odmawiali Różaniec. Podobnie jak przez ostatnie dwa lata na wspólnej modlitwie różańcowej z biskupem i przyjaciółmi z diecezji można się łączyć za pośrednictwem internetu przez cały październik.

W tym roku do wielkiej akcji różańcowej włącza się także "Gość Koszalińsko-Kołobrzeski". Za pośrednictwem naszej strony internetowej będzie można przekazywać intencje, w których wstawiać się będą podczas modlitwy pozostali internetowi uczestnicy nabożeństwa. Już wkrótce na naszej stronie pojawi się odpowiedni formularz, za pośrednictwem którego wpisywane będą intencje. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama