Nowy numer 21/2024 Archiwum

Trzy dni z o. Pio

Triduum z o. Pio w parafii św. Wojciecha w Koszalinie ma już kilkuletnią tradycję. Jak co roku odbywa się w dniach 21 - 23 września. Tegoroczne prowadzi o. Bogusław Piechuta OFMCap.

Triduum jest trzydniowym przygotowaniem do rocznicy śmierci o. Pio, a zarazem rocznicy otrzymania stygmatów przez świętego.

W niedzielę podczas Mszy św. o. Piechuta przybliżył wiernym sylwetkę o. Pio oraz franciszkańską duchowość.

- Duchowość o. Pio to duchowość całkowicie oparta na Ewangelii i na kroczeniu drogą św. Franciszka z Asyżu - wyjaśnia rekolekcjonista. - Ludzie czuli, że o. Pio był ich bratem. Powierzał Bogu ich problemy. Kiedy szedł przez kościół, każdemu starał się zajrzeć w oczy.

Po południu chętni obejrzeli film dokumentalny o świętym.

Drugiego dnia odmówiono różaniec, a po nabożeństwie uczestniczono we Mszy św. Rekolekcjonista powiedział, że człowiekowi oddającemu się pod opiekę o. Pio towarzyszy modlitwa tego świętego. Nie trzeba więcej. Nawet za swego życia o. Pio nie zawsze spotykał się osobiście z tymi, którzy o to zabiegali, ale zapewniał ich, że jego modlitwa jest przy nich obecna. „Przecież jemu towarzyszy moja modlitwa - tłumaczył komuś niezadowolonemu, że nie mógł zobaczyć świętego - czego mu jeszcze potrzeba?”

W 46. rocznicę śmierci o. Pio, która przypada we wtorek 23 września, rekolekcjonista zaprasza wiernych na kulminacyjne wydarzenia triduum. Oto plan:

17:30 - nabożeństwo dziękczynne
18:00 - uroczysta Msza św. z uczczeniem relikwii o. Pio
19:00 - ciasto i herbata dla wszystkich

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy